LiStOVáNí: Holčička a cigareta

LiStOVáNí: Holčička a cigareta

Kdy

20 května, 2024    
18:30 – 20:00

Kde

Milano Nýrsko
Prap. Veitla 63, Nýrsko, 34022

Kniha, kterou napsal velký přítel Milana Kundery, Benoît Duteurtre už v roce 2008, je až strašidelně nadčasová. Mnohé z toho, z čeho si tehdy dělal cynickou legraci se opravdu stalo až s zarážející přesností. Proti světu plovoucímu v katastrofálně znečištěném vzduchu a zavalovanému všemožnými zákazy, proti vládě nevychovaných emancipovaných dětiček se hrdina knihy, čtyřicátník zaměstnaný na magistrátě, dětinsky bouří: v práci si chodí na záchod potají vykouřit cigaretu. Je přistižen pětiletou holčičkou a tím pro něj začíná pekelná spirála vyšetřování, věznění a marné snahy obhájit se účastí v apokalyptické televizní reality show MartýrSuperStar vedou.

Účinkují Lukáš Hejlík a Petra Bučková.

Scénické čtení není pouze obyčejné předčítání oblíbených pasáží. Je to divadelní představení s vlastním začátkem, koncem, kostýmy a rekvizitami. Tato forma představení propojuje literaturu s divadelním uměním a vytváří nezapomenutelný zážitek pro všechny generace.

Projekt LiStOVáNí si klade za cíl přiblížit knihu modernímu publiku, zejména mladé generaci. Věříme, že se lidé vrací ke kořenům literatury a kouzlu knihy, a my vám chceme toto kouzlo představit v plné parádě.